Konkurs Ogród na pTAK!

Konkurs Ogród na pTAK!

Zapraszamy do sfotografowania ogrodów pełnych ziół, kwiatów, krzewów i drzew, przyjaznych ptakom, zapylaczom i innym zwierzętom, w których miło spędza się czas - Ogrodów na pTAK! Nagrodzimy autorów zdjęć ilustrujących ogrody najbliższe tej idei. Czekają naprawdę ciekawe nagrody: aparat fotograficzny, lornetka, albumy i inne.

 

Zgłoszenia przyjmuje oraz informacji o konkursie udziela: Justyna Różańska, e-mail: [email protected]

 

Regulamin konkursu można pobrać tutaj lub poniżej.

 

Więcej o Ogrodzie na pTAK możesz przeczytać tutaj.

  

Nasza kampania „Bukiet z pól” pokazuje powiązania pomiędzy rolnictwem a przyrodą. Rolnik ma dużą rolę do odegrania w tym przyrodniczym teatrze życia. Jego dobrze zagrana rola to więcej owadów, ptaków i roślin wokół nas.  Trzeba tylko grać fair, z empatią dla drzew i krzewów i miłością dla ptaków i innych żyć. Nie bez znaczenia jest oparcie się pokusie szybkich i dużych zysków. Pola i łąki, a także przydomowe ogrody mogą być oazą życia, jeśli tylko pozwolimy im takimi być. Jesteśmy częścią przyrody, a przyroda jest częścią nas, gramy więc w jednej drużynie, a ta gra warta jest zachodu. Człowiekowi żyje się lepiej, gdy ma wokół siebie drzewa, kwiaty, motyle, zięby, pszczoły i jeże.

 

A można je mieć na wyciągnięcie ręki i rzut oka, bo tuż za oknem. Ogród na pTAK to idea ogrodu przyjaznego ptakom, a także wszelkiemu innemu stworzeniu. Ogród na pTAK mieni się kolorami drzew, krzewów, ziół, bylin, kwiatów i motylich skrzydeł. Jest jak staropolski dom: otwarty i gościnny. Nie zazna w nim głodu Kwiczoł ani Szczygieł, z przyjemnością zajrzą do niego trzmiele i pszczoły. Z chęcią my sami w jego gościnnych progach pobujamy się w hamaku i wypijemy napar z mięty.  

 

 

Wróć do listy artykułów
Up